Zamknięcia burtowe do przyczepy

Zamknięcie burtowe

Jednymi z najbardziej solidnych zamknięć są właśnie zamknięcia burtowe. Oferowane przez nas wyróżniają się pożądanymi przez klientów cechami. Nie otwierają się podczas jazdy, są odporne na rdzewienie, wilgoć, deszcz, a także uszkodzenia mechaniczne. Mają zastosowanie w przyczepach, ale także pojazdach ciężarowych oraz przeznaczonych do przewodu różnych produktów czy materiałów. Znajdziesz u nas różne rodzaje, a także rozmiary zamknięć burtowych. Z łatwością dopasujesz nasze produkty do swoich oczekiwań i wybierzesz zamknięcia, które spełnią wszystkie Twoje wymagania. Sprzedajemy wyłącznie solidne zamknięcia, które po zamontowaniu będą służyły nieprzerwanie przez niezwykle długi czas. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy do naszej oferty ocynkowane zamknięcie burtowe renomowanej marki WINTERHOFF.To niemiecka firma, która produkuje części do przyczep, samochodów, lawet od ponad 70 lat. Jest znana z solidności i najlepszej jakości swoich produktów. Stanowi jedną z najlepszych marek, która jest doceniana na rynkach międzynarodowych. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz zamknięcia burtowe właśnie tej marki. Jeśli szukasz zamknięć, które są łatwe w montażu, wytrzymałe i trwałe, to koniecznie skorzystaj z naszej oferty.

Czytaj więcej

Zamknięcia burtowe - rodzaje

Odnajdziesz u nas najlepsze zamknięcia burtowe, które są wyposażone w solidną blokadę, jaka zabezpiecza przed otwarciem. Są dodatkowo ocynkowane, aby miały jeszcze lepszą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Rączki do otwierania są wygodne i nie zacinają się. Możesz zakupić u nas oryginalne i wzmacniane zamknięcia burtowe, które nigdy Cię nie zawiodą. W ofercie naszego sklepu online są tradycyjne zamknięcia, ale też zamknięcia typu zasuwka ze sprężyną oraz zamknięcie z zapinaczem. Z łatwością wybierzesz odpowiednie zamknięcie, jakiego potrzebujesz. Nasze zamknięcia burtowe są wykorzystywane w przyczepach rolniczych – do przewozu zboża czy siana, ale również do przyczep, w których przewozi się zwierzęta hodowlane. Ponadto oferowane przez nas zamknięcia burtowe są wykorzystywane także w burtach transportowych w przemyśle. Solidne i trwałe zamknięcia chronią burty przed przypadkowym otwarciem, jak również zapewniają bezpieczeństwo przewożonych towarów i przedmiotów podczas jazdy. Wybierz nasze produkty, które są atrakcyjne cenowo i miej pewność, iż zdecydowałeś się na najlepsze rozwiązanie. Oferujemy wsparcie w procesie kupna, a więc masz gwarancję, iż nasi pracownicy pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Jeśli poszukujesz innych części, to sprawdź koniecznie cały nasz asortyment. Oferujemy zaczepy do przyczep hamowanych, zawiasy, wciągarki, opony, zabezpieczenia antykradzieżowe i wiele innych. W naszym sklepie wyposażysz się we wszystkie części, jakich możesz potrzebować. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu online.

Bardzo ważnym elementem każdej przyczepy są elementy są zaczepy burtowe. Stanowią one element umożliwiający zamykanie i otwieranie burt przyczepy. Ich dobry stan techniczny decyduje o tym czy nasza przyczepa jest bezpieczna dla nas jako jej użytkowników oraz dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zaczepy burtowe utrzymują bowiem jej burty i zapobiegają nagłemu otwarciu się ich. Ma to wyjątkowo istotne znaczenie w wypadku transportu zwłaszcza materiałów sypkich takich jak piasek czy węgiel.

Zaczepy burtowe ulegają zużyciu mechanicznemu. Jako, że są one wystawione na działanie wilgoci i soli drogowej, to ulegają one niszczącemu działaniu korozji. W związku z tym zaczepy burtowe muszą być regularnie sprawdzane i wymieniane. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór zaczepów burtowych. Są one odporne na oddziaływanie czynników sprzyjających pojawianiu się korozji i uszkodzenia mechaniczne. Na rydwan-czesci.eu znajdziesz także szereg innych akcesoriów do przyczep i kamperów.

Zamknięcie do przyczepki — dlaczego powinniśmy je regularnie kontrolować?

Chociaż odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest, aby zamknięcie do przyczepki działało poprawnie. W wielu wypadkach winowajcą gubienia towaru z przyczepy są właśnie wadliwe zaczepy, które w pewnym momencie po prostu się rozszczelniają, a skutkiem tego jest właśnie zgubienie transportowanego dobra. Aby tego uniknąć, powinniśmy podczas otwierania oraz zamykania burty powinniśmy zwrócić uwagę, czy działa ono prawidłowo. Jeżeli zobaczymy, że w którymś momencie zamknięcie się zacina, powinniśmy pomyśleć o jego naprawie lub wymianie na nowe.

Gubienie przewożonego ładunku to nie tylko strata dla nas, może ono również spowodować kolizję lub nawet wypadek na drodze, w zależności od tego, co jest przewożone. Właśnie dlatego prawidłowo działające zamknięcie do przyczepki to istny niezbędnik. Samo zamknięcie, mimo tego, że potrafi utrzymać naprawdę solidny nacisk, ze względu na częstą eksploatację lub nacisk ze strony towaru może się zwyczajnie popsuć. Oczywiście, czasami są to tylko mikro uszkodzenia możliwe do naprawy, jednak nie powinniśmy bagatelizować problemu, gdy już się on pojawi, ponieważ może okazać się on tragiczny w skutkach.

Co jaki czas powinno wymieniać się zamknięcie do przyczepki?

Ze względu na różne poziomy eksploatacji przyczepki jednoznaczne powiedzenie, co jaki czas powinno wymieniać się zamknięcie do przyczepy, jest niezwykle trudne. W rzeczywistości wszystko zależy od zużycia mechanizmu oraz tego, w jaki sposób przechowywana jest przyczepka. Oczywiście, powinniśmy ją regularnie sprawdzać i monitorować jej stan, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobom postronnym znajdującym się w jej otoczeniu. Zamknięcie burty przyczepy w zależności od stopnia użytkowania może wytrzymać kilkanaście lat, jednak ze względu na niekorzystne warunki może również ulec uszkodzeniu bardzo szybko.

Podstawą tego, aby zamknięcie do burty przyczepki wytrzymało jak najdłuższy czas, jest ochrona przyczepki w trakcie deszczu czy śniegu. Jeżeli będzie ona w prawidłowy sposób przechowywana, zamknięcie burty nie powinno w żaden sposób być narażone na wpływ warunków atmosferycznych. Niemniej jednak musimy pamiętać, że również inne czynniki mają wpływ ja jej stan techniczny. Między innymi powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zamykanie tylnej burty nie jest regularnie obciążone podczas transportu. Zbyt duża waga towaru, który w czasie drogi napiera na burtę, może doprowadzić do uszkodzenia nawet najbardziej wytrzymałych części.

Jaki wpływ ma zamknięcie do przyczepki na bezpieczeństwo podróży?

Musimy pamiętać, że regulacje prawne jasno mówią o zabezpieczeniu przewożonego towaru. Niezależnie od tego, co znajduje się na przyczepce, musimy zadbać o odpowiednie zamykanie burty. W innym przypadku grożą nam konsekwencje prawne, które zwiększają się w przypadku, w którym towar z naszej przyczepy wypadnie, a na skutek tego dojdzie do kolizji. Zamykając burtę, musimy mieć na uwadze, że niezależna jest masa przewożonego ładunku, ponieważ ze względu na prędkość, z którą się poruszamy nawet lekkie produkty, które wypadną z naszej przyczepy, mogą narobić wielu niechcianych szkód, za które przyjdzie nam następnie zapłacić.

Zamknięcie do przyczepy odgrywa również dużą rolę w zachowaniu bezpieczeństwa kierowcy. Na skutek wadliwego zamknięcia nasz samochód może wpaść w bardzo niebezpieczne kołysanie wzdłużne na skutek słabej stabilności przyczepy. Co więcej, uszkodzone zamknięcie do przyczepy potrafi spowodować uszkodzenie samochodu. Wszystko za sprawą tego, że przesuwający się materiał może nadmiernie obciążyć jedną z osi lub hak, przez co samochód będzie nierównomiernie obciążony. Takie działanie z kolei może doprowadzić do uszkodzenia wielu części naszego auta, lub sprawić, że auto na skutek zbyt dużego obciążenia po prostu stanie z powodu braku wystarczającej mocy do ciągnięcia za sobą przyczepki.

'

Filtruj według:

Waga

Waga

  • 0kg - 1kg

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 22,00 zł

Zamknięcia burtowe do przyczepy

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku