Gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Toaleta turystyczna jest idealnym rozwiązaniem na wycieczki odbywane z użyciem kampera bądź przyczepy turystycznej. Oferuje ona komfort zbliżony do domowego sedesu i jest bardzo przyjazna w użytkowaniu i czyszczeniu. Należy jednak pamiętać, że zawartość zbiornika na nieczystości należy opróżniać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego celu miejscach. W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym jak działa toaleta turystyczna i gdzie opróżniać toaletę turystyczną.

Toaleta turystyczna – jak działa?

Największą zaletą toalet turystycznych jest to, że ich zasada działania jest praktycznie taka sama, jak w wypadku toalety domowej. Konstrukcja toalety turystycznej nie różni się praktycznie niczym od tej tradycyjnej. Składa się ona z dwóch zbiorników – dolnego – przeznaczonego na nieczystości oraz górnego – pełniącego funkcję spłuczki. Toaleta turystyczna jest łatwa do przenoszenia i czyszczenia. Można ją bez problemu zabrać ze sobą w podróż. Dostępne na rynku modele toalet turystycznych są zaprojektowane w takich sposób, aby maksymalnie ułatwić ich użytkownikom utrzymanie w czystości. Odlane są one zazwyczaj z gładkiego tworzywa bez zbędnych wgłębień i załamań. Ma to pomagać w ich czyszczeniu. Obydwa zbiorniki, jak i wszystkie pozostałe elementy łatwo można składać i rozkładać, zaś samą rurę doprowadzającą wodę można w łatwy sposób przykręcać i wykręcać.

TOALETA TURYSTYCZNA PRZENOŚNA BI-POT 34 FIAMMA 01354-01-

PRZENOŚNA TOALETA BI-POT 34 FIAMMA Fiamma Bi-Pot to prosta, mocna, niezależna przenośna toaleta spłukiwana świeżą wodą. Bardzo prosty system, który jest jednocześnie mocny i łatwy do czyszczenia. Kompaktowy, można go całkowicie zdemontować, łącznie z zaworem, w celu dokładnego i całkowitego czyszczenia. Solidny uchwyt ułatwiający transport. Duży korek...

Cena 399,00 zł
Więcej
W magazynie

TOALETA TURYSTYCZNA PRZENOŚNA BI-POT 39 FIAMMA 01355-01-

Fiamma Bi-Pot to prosta, mocna, niezależna przenośna toaleta spłukiwana świeżą wodą. Bardzo prosty system, który jest jednocześnie mocny i łatwy do czyszczenia. Kompaktowy, można go całkowicie zdemontować, łącznie z zaworem, w celu dokładnego i całkowitego czyszczenia. Solidny uchwyt ułatwiający transport. Duży korek odpływowy: brak rury spustowej,...

Cena 415,00 zł
Więcej
W magazynie

Toaleta turystyczna – jak opróżniać?

Jak wynika z powyższego opisu – toalety turystyczne to urządzenia niezwykle przyjazne dla użytkowników i praktyczne w użytkowaniu. Nieczystości z tego rodzaju toalety należy jednak wylewać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Zatem gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Można tego dokonać zasadniczo w kilku miejscach. Teoretycznie powinno się to robić specjalnych zlewniach, które często występują zwłaszcza na polach namiotowych, na parkingach bądź przy stacjach benzynowych. W zależności od modelu naszego kampera bądź przyczepy turystycznej można też opróżnić zbiornik z nieczystościami bez konieczności demontażu toalety. Często na parkingach bądź przy stacjach benzynowych znajdują się specjalne kratki ściekowe przeznaczone do zlewania nieczystości właśnie z toalet turystycznych. Jeżeli mamy możliwość skorzystania z takiej kratki, to wówczas należy na nią najechać i odkręcić odpowiedni zawór. Często jednak zdarza się, że nie możemy napotkać specjalnej zlewni bądź kratki i wówczas można po prostu wylać nieczystości z naszej toalety turystycznej po prostu do ustępu w toalecie znajdującej się na parkingu, polu namiotowym, bądź stacji benzynowej.

W kontekście właściwego użytkowania toalet turystycznych warto pamiętać, iż nie należy w nich stosować klasycznego, ogólnodostępnego papieru toaletowego. Nie rozpuszcza się on bowiem w wodzie i z łatwością może zatkać odpływ naszej toalety turystycznej. Zamiast tego należy stosować specjalny papier przeznaczony do toalet turystycznej. Z łatwością bowiem ulega on rozpuszczeniu się w wodzie i nie stanowi problemu przy oczyszczaniu naszej toalety z nieczystości. Specjalny papier toaletowy do toalet turystycznych oraz inne akcesoria na camping znajdziesz w naszym sklepie internetowym dev.rydwan-czesci.eu!

Mamy nadzieję, iż dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi dowiedziałeś się jak opróżniać toaletę turystyczną oraz jak działa toaleta turystyczna. Warto wypróbować tego typu sprzęt, bowiem jest on niezwykle przyjazny dla użytkownika i praktyczny, Dzięki zastosowaniu nowoczesnej toalety turystycznej możesz czuć się komfortowo nawet będąc w znacznym oddaleniu od ujęć bieżącej wody.

Nasza firma Rydwan Company od wielu lat jest jednym z czołowych dostawców części i akcesoriów do przyczep na polskim rynku. Swoją pozycję wypracowaliśmy w oparciu o kooperację z uznanymi na rynku producentami. Ciągle poszerzamy naszą ofertę i ciągle staramy się podwyższać nasze standardy w zakresie obsługi klienta.

ROZPUSZCZALNY PAPIER DO TOALET TURYSTYCZNYCH CAMPI

ROZPUSZCZALNY PAPIER DO TOALET TURYSTYCZNYCH Rozpuszczalny papier do toalet turystycznych - przenośnych - opakowanie 4 rolki. NAJBARDZIEJ WYDAJNA ROLKA NA RYNKU! 100% celulozy mocny i wytrzymały bez dodatków chemicznych bardzo łatwo się rozpuszcza w wodzie nie zatyka wylewki w toaletach

Cena 14,00 zł
Więcej
W magazynie

SASZETKI DO TOALET TURYSTYCZNYCH SUPER KEM 15szt 97310-023

SASZETKI DO TOALET TURYSTYCZNYCH 15szt Saszetki SUPER KEM FIAMMA mają takie samo działanie jak płyn do zbiornika na nieczystości, jednak są jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu. Ułatwiają utrzymanie toalety w czystości, przyspieszając rozkład substancji stałych w dolnym zbiorniku. Saszetki działają odwadniająco i przeciwdziałają gromadzeniu się gazów w...

Cena 73,00 zł
Więcej
W magazynie

Warto przeczytać również:

Jak podłączyć lampy LED w przyczepce?

Gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Jak podłączyć gniazdko przyczepki?

Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B?

Rejestracja przyczepki – jak zarejestrować przyczepkę samochodową?

Jakie oświetlenie do przyczepy lekkiej?

Ile może wystawać ładunek z przyczepy?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Śledź nas na Facebooku