Jak podłączyć lampy LED w przyczepce?

Jak podłączyć światła w przyczepce?

Dostępne na rynku zestaw świateł do przyczep samochodowych, nie są skomplikowane i można je – przy odrobinie dobrych chęci i umiejętności podłączyć w zaciszu własnego garażu. W niniejszym artykule postaramy się wyjaśnić jak podłączyć światła w przyczepce.

Lampy samochodowe podłącza się stykami do specjalnego gniazda. Zanim przystąpimy do podłączania świateł do przyczepy, musimy upewnić się, że liczba styków pomiędzy gniazdem a wtyczką jest taka sama. Jest to niezwykle ważne, każdy ze styków odpowiada bowiem za poprawne działanie innej funkcji podłączanego zestawu lamp. Należy dobrać odpowiednią wtyczkę do gniazda, tak by liczba styków się zgadzała. Wówczas wtyczka dopasuje się do gniazda stykowego. Po podłączeniu należy wsiąść do szoferki, przekręcić kluczyk w stacyjce do momentu, w którym akumulator zacznie przekazywać prąd do układu elektrycznego i sprawdzić, czy palą się wszystkie kontrolki świateł na desce rozdzielczej. Na tym wstępnym etapie podłączania świateł do przyczepy należy sprawdzić, czy aby żaden ze styków się nie przepalił i czy cały zestaw świateł działa należycie. Aby tego dokonać, należy najpierw włączyć światło STOP, następnie światła kierunkowskazów i światła przeciwmgłowe. Gdy okaże się, że któreś ze świateł nie działa, należy oczywiście sprawdzić i do skutku poprawiać styki.

Dla ułatwienia łączenia wtyczki z gniazdem wejścia mają kolory tożsame ze stykami. Dzięki temu w łatwy sposób można się zorientować, na którym styku wystąpił problem. Oprócz kolorów stosuje się też oznaczenia cyfrowo-liczbowe. Przyjęta systematyka jest następująca: kolor żółty odpowiada za lewy kierunkowskaz, co w systemie cyfrowo-liczbowym odpowiada oznaczeniu L1, kolor niebieski przypisany jest do światła przeciwmgłowego – w oznaczeniu cyfrowo – liczbowym odpowiada mu znak „+”, kolor biały oznacza masę – oznaczoną kodem 31, kolor zielony odpowiada za prawy kierunkowskaz z oznaczeniem P4. Kolor brązowy oznacza światło pozycyjne prawe z oznaczeniem 58P. Kolor czarny odpowiada światłu pozycyjnemu lewemu z oznaczeniem 58L. Kolor czerwony odpowiada światłu STOP o symbolu 54.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

LAMPA TYLNA LEWA LZD 776

LAMPA TYLNA LEWA Z TRÓJKĄTEM ODBLASKOWYM LZD 776 Wymienny klosz Wymienne wszystkie moduły LED Światło pozycyjne: LED Światło kierunkowe: LED Światło stop: LED Światło przeciwmgielne: LED Trójkąt odblaskowy: Tak Homologacja: E9 Producent: Horpol (Polska)

Cena 169,00 zł
Więcej
W magazynie

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-9A

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-009 A 2-funkcyjna lampa typu LED na gumowym ramieniu z wymiennym wkładem Homologacja europejska E9 Homologacja kompatybilności elektromagnetycznej EMC  Konstrukcja lampy odporna na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne – klosz PC Polaryzacja podłączenia lampy jest dowolna

Cena 35,00 zł
Więcej
Dostępny!

LAMPA TYLNA PRAWA LZD 774

LAMPA TYLNA PRAWA Z TRÓJKĄTEM ODBLASKOWYM LZD 774 Wymienny klosz Wymienne wszystkie moduły LED Światło pozycyjne: LED Światło kierunkowe: LED Światło stop: LED Światło cofania: LED Trójkąt odblaskowy: Tak Homologacja: E9 Producent: Horpol (Polska)

Cena 169,00 zł
Więcej
W magazynie

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-9C - PRAWA

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-009 C 2-funkcyjna lampa typu LED na gumowym ramieniu z wymiennym wkładem Homologacja europejska E9 Homologacja kompatybilności elektromagnetycznej EMC  Konstrukcja lampy odporna na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne – klosz PC Polaryzacja podłączenia lampy jest dowolna

Cena 35,00 zł
Więcej
Dostępny!

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-9C - LEWA

LAMPA OBRYSOWA LED BIAŁO-CZERWONA FT-009 C 2-funkcyjna lampa typu LED na gumowym ramieniu z wymiennym wkładem Homologacja europejska E9 Homologacja kompatybilności elektromagnetycznej EMC  Konstrukcja lampy odporna na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne – klosz PC Polaryzacja podłączenia lampy jest dowolna

Cena 35,00 zł
Więcej
Dostępny!

LAMPA TYLNA LEWA LZD 768

LAMPA TYLNA LEWA Z TRÓJKĄTEM ODBLASKOWYM LZD 768 Wymienny klosz Wymienne wszystkie moduły LED Światło pozycyjne: LED Światło kierunkowe: LED Światło stop: LED Światło przeciwmgielne: Żarówkowe Trójkąt odblaskowy: Tak Homologacja: E9 Producent: Horpol (Polska)

Cena 135,00 zł
Więcej
W magazynie

Podłączanie lamp do przyczepy – zadbaj o bezpieczeństwo!

Powyżej nakreślimy jak podłączyć lamy LED w przyczepce samochodowej.

Jak widać, podłączenie lamp za pomocą gniazd stykowych nie powinno nastręczyć zbytnich trudności. Jednakowoż w razie powtarzających się problemów i przepalania się styków, należy zadanie podłączenia lamp powierzyć odpowiedniemu specjaliście. Niedostatek wiedzy technicznej i nieobycie z układami elektrycznymi może przynieść poważne konsekwencje, które mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia lub nawet życia.

Skoro wiesz już jak podłączyć lampy LED w przyczepce – zajrzyj do sklepu internetowego firmy Rydwan – tam znajdziesz szeroki wybór lamp LED przeznaczonych do przyczep. Firma Rydwan ma w swej ofercie lampy w przystępnych cenach, przeznaczone do samodzielnego montażu, nie wymagające zaawansowanej wiedzy technicznej. Z nami nauczysz się jak podłączy światła do przyczepki!

Warto przeczytać również:

Jak podłączyć lampy LED w przyczepce?

Gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Jak podłączyć gniazdko przyczepki?

Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B?

Rejestracja przyczepki – jak zarejestrować przyczepkę samochodową?

Jakie oświetlenie do przyczepy lekkiej?

Ile może wystawać ładunek z przyczepy?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Śledź nas na Facebooku