Jaka toaleta turystyczna będzie najlepsza?

Kemping to nie tylko sama przyjemność, ale także mnóstwo spraw, o której trzeba zadbać, by móc cieszyć się z niego w pełni. Niewątpliwie jedną z takich kluczowych kwestii jest wyposażenie się w odpowiednią toaletę turystyczną. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chcesz dowiedzieć się, na co warto zwracać uwagę podczas wybierania takiej dla siebie. Zapraszamy do lektury! 

Toaleta i kamper. Dlaczego warto zadbać o tę kwestię?

Urlop czy wakacje z przyczepą kempingową to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Każdy wytrawny fan takiej formy relaksu, doskonale zdaje sobie sprawę, że korzystanie z toalet dostępnych na polach kempingowych czy innych publicznych miejscach nie należy do największych przyjemności. Często też ich stan i higiena pozostawiają wiele do życzenia. 

Toaleta turystyczna do kampera pozwala na podniesienie komfortu związanego z załatwianiem swoich podstawowych potrzeb. Można korzystać z niej w dogodnym momencie, niezależnie od tego czy biwakujesz właśnie na łonie dzikiej przyrody, czy spędzasz czas na postoju. Eliminuje całkowicie potrzebę poszukiwania przydrożnych toalet publicznych. 

Podsumowując, przenośna ubikacja turystyczna jest rozwiązaniem, które sprawia, że udanie się za potrzebą nie wiąże się już ze stresem i dyskomfortem. Jest to inwestycja, z której cieszyć się będzie cała rodzina spędzająca z Tobą urlop w kamperze.

Toaleta do kampera - jakie rodzaje możesz wybrać?

Jeżeli chcesz wyposażyć swoją przyczepę kempingową w ubikację, to istnieje parę możliwości, na które możesz się zdecydować. Różnią się od siebie nie tylko rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ale także przedziałem cenowym. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze typy WC turystycznych.

Pierwszym z nich jest kubełkowa toaleta do kampera. Tego typu sprzęt charakteryzuje się prostotą wykonania. Tak naprawdę jest to pojemne wiaderko z górną nakładką w postaci deski toaletowej. Można nabyć ją w bardzo korzystnych cenach, gdyż jest to podstawowe rozwiązanie. Toaleta kubełkowa jest lekka, wykonana z wytrzymałych materiałów i nie ma w niej żadnych elementów szczególnie narażonych na zepsucie. Jeżeli podróżujesz sporadycznie, może być idealnym wyborem dla Ciebie. 

Innym ekonomicznym rozwiązaniem jest składana toaleta turystyczna. To, co ją wyróżnia, to brak zbiornika na zanieczyszczenia. Jest to po prostu wytrzymała rama z deską umieszczoną nad wymienną torbą. Zaletą tego rozwiązania jest to, że gdy jest nieużywana, można ją złożyć, przez co idealnie nadaje się do przyczep z mniejszą ilością wolnego miejsca.

Dla osób szukających największego komfortu najlepszym rozwiązaniem są chemiczne WC turystyczne. Jest to sprzęt, który zapewnia wygodę niemal porównywalną z domową toaletą. Do funkcjonowania potrzebują specjalnych preparatów, które rozkładają sprawnie wszystkie nieczystości trafiające do zbiornika. Dzięki temu ubikacja nie wydziela przykrych zapachów i ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii. Wadą tego rodzaju toalet jest to, że są cięższe i droższe niż wcześniej wymienione typy. 

WC turystyczne - jak utrzymać je w czystości i gdzie je opróżniać?

Wbrew pozorom, dbanie o czystość toalety przenośnej wcale nie jest skomplikowane, nawet w polowych warunkach. Najprościej sprawa ma się ze zbiornikowymi ubikacjami turystycznymi. Zazwyczaj można dokupić do nich dedykowane środki czystości, które pozwalają na utrzymanie jej w nienagannym stanie i wyeliminowanie wszystkich brzydkich zapachów. 

Jeżeli chodzi o toalety turystyczne używające worków na zanieczyszczenia, to należy wymieniać je po każdym użyciu. Z tego powodu warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w odpowiedni zapas toreb, najlepiej biodegradowalnych. 

Należy pamiętać, że tego rodzaju odpady można wyrzucać tylko w przeznaczonych do tego miejscach. Te zazwyczaj są wyznaczone na polach kempingowych albo specjalnych punktach odbioru ścieków. Zanieczyszczanie środowiska jest nie tylko nieetyczne, ale także nielegalne. 

Ubikacja turystyczna - czy może mieć dodatkowe funkcje?

Toalety turystyczne dzielą się na wiele typów i modeli, więc chcąc zainwestować w taki sprzęt nieco więcej pieniędzy, możesz naprawdę przebierać w możliwościach. Droższe egzemplarze posiadają sporo dodatkowych funkcji, które znacznie zwiększają komfort ich użytkowania.

Do najbardziej praktycznych elementów należą wskaźniki informujące o stanie zapełnienia zbiornika nieczystości. Dzięki temu można w prosty sposób sprawdzić, czy toaleta turystyczna nie wymaga opróżnienia i w razie czego odpowiednio wcześnie zaplanować znalezienie punktu odbioru ścieków. 

Toaleta turystyczna może być wyposażona także w zbiornik na wodę, który umożliwia spuszczanie zanieczyszczeń do zbiornika, zupełnie tak jak w domowej ubikacji. Jest to rozwiązanie, które w połączeniu z odpowiednimi środkami czystości pomaga utrzymać WC w lepszym stanie. 

Zastanawiając się nad zakupem toalety do kampera, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby swoje i swojej rodziny. Dodatkowe funkcje, a także typ ubikacji powinien być uzależniony od liczby osób podróżujących przyczepą, długości wycieczek, a także ich częstotliwości.

Zobacz nasze akcesoria do przyczep kempingpowych!

Warto przeczytać również:

Jak podłączyć lampy LED w przyczepce?

Gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Jak podłączyć gniazdko przyczepki?

Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B?

Rejestracja przyczepki – jak zarejestrować przyczepkę samochodową?

Jakie oświetlenie do przyczepy lekkiej?

Ile może wystawać ładunek z przyczepy?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Śledź nas na Facebooku