Jakie powinno być ciśnienie w oponach przyczepki?

Jakie ciśnienie w przyczepce wybrać?

Dobór odpowiedniego ciśnienia w oponach ma bardzo duże przełożenie na bezpieczeństwo podczas przejazdu. Z tego powodu, bardzo często pojawia się pytanie, jakie ciśnienie w przyczepce jest najlepsze i oczywiście jest to dobre pytanie, niemniej jednak musimy pamiętać, że wpływ na odpowiedź ma tutaj rodzaj przyczepki, a także ciężar ładunków, które mamy zamiar na niej transportować. Najlepszym wyborem, będzie sprawdzenie wytycznych producenta opon, który jasno określa zalecane ciśnienie, jakie powinno znajdować się w oponach, ponieważ ze względu na producenta, a także sposób użytkowania, ciśnienie w oponach może się różnić.

Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy na nie mamy informacji, jakie ciśnienie w przyczepce powinno się znajdować. W tym momencie musimy liczyć na internet lub inne źródła wiedzy, w których znajdziemy przybliżone informacje dotyczące ciśnienia, jakie powinno znajdować się w naszych oponach. Tabela ciśnień opon jest jednym ze sposobów na sprawdzenie prawidłowych wartości ciśnienia, jakie powinny znajdować się w oponie. Ze względu na specyfikę tworzenia, w tabeli znajdziemy wartości, które powinny być uniwersalne dla opony do przyczepy, jednak musimy pamiętać, że w niektórych przypadkach, mogą się one różnić.

W przypadku klasycznych opon do przyczepki, ciśnienie w oponach przyczepki 155 70 r13 powinno wynosić około 2,5 bara, a jego maksymalna wartość nie powinna przekraczać 3 barów, ponieważ w innym przypadku, części do przyczep mogą się uszkodzić. Oczywiście, wartości mogą różnić się w zależności od zaleceń producenta przyczepki oraz opon, a także warunków użytkowania przyczepy, niemniej jednak to ciśnienie w oponach przyczepki 155 70 r13 jest uniwersalną wartością, która powinna zapewnić bezpieczną jazdę, a także komfortowe podróżowanie.

Jakie ciśnienie najlepiej wybrać w oponach do przyczepy 750kg?

Podobnie jak w przypadku opon do mniejszych przyczepek, najlepszą decyzja będzie sprawdzenie wytycznych producenta. Jednak udzielając odpowiedzi na pytanie, jakie ciśnienie w przyczepie 750 kg wybrać, oponę możemy bez problemu napełnić ciśnieniem od 2,5 do 3,0 bara. Jeżeli wiemy, że nasza przyczepa będzie załadowana do maksymalnego obciążenia, to bez problemu powinniśmy napełnić ją ciśnieniem 3,0, gdyż zapewni nam to największy komfort. Wiedząc już, jakie ciśnienie w przyczepie 750 kg powinniśmy wybrać, warto również wyjaśnić przeliczenie barów na atmosfery.

Przelicznik ciśnienia w oponach, czyli jak zrozumieć informacje od producenta?

Ze względu na to, że zalecane ciśnienie może być podawane przez producenta w barach lub atmosferach, przydatny może okazać się przelicznik ciśnienia w oponach. Jest on stosunkowo prosty, ponieważ wartości barów oraz atmosfer są bardzo zbliżone, niemniej jednak warto dowiedzieć się, ile atmosfer ma jeden bar. Przelicznik ciśnienia w oponach wynosi dla barów wynosi 0.98 atmosfery. Korzystając z takiego przelicznika, możemy być pewni, że koła do przyczepy nie ulegną uszkodzeniu w trakcie jazdy, jeżeli napompujemy je według zaleceń producenta opony.

Warto przeczytać również:

Jak podłączyć lampy LED w przyczepce?

Gdzie opróżniać toalety turystyczne?

Jak podłączyć gniazdko przyczepki?

Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B?

Rejestracja przyczepki – jak zarejestrować przyczepkę samochodową?

Jakie oświetlenie do przyczepy lekkiej?

Ile może wystawać ładunek z przyczepy?

Powiązane produkty

BLOKADY KLINY DO PODKŁADÓW FIAMMA LEVEL UP PRO MAG 97901-037

ZESTAW DWÓCH KLINÓW DO PODKŁADÓW POZIOMUJĄCYCH LEVEL PRO, LEVEL UP, LEVEL SYSTEM MAGNUM Zestaw 2 klinów do zabezpieczenia kół podczas długich postojów. Dostarczane standardowo ze stalowymi haczykami do stabilnego zamocowania dwóch klinów, gdy są używane na PODKŁADACH LEVEL. Wykonane z lekkiego polietylenu odpornego na rdzę, łatwego do czyszczenia i...

Cena 49,00 zł
Więcej
W magazynie

KLIN POD KOŁA PLASTIKOWY

KLIN PLASTIKOWY Z UCHWYTEM Nacisk koła na klin: 800kg Długość: 22,5cm Wysokość: 10cm Szerokość: 9cm

Cena 15,00 zł
Więcej
W magazynie

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Śledź nas na Facebooku